Ambasador

Schultz & Larsen | Ambassador

Z pewnością zadowoli każdego miłośnika doskonałych klasycznych brytyjskich sztucerów, Ambasador może pochwalić się eleganckimi, niemal kobiecymi liniami, zachowując jednocześnie techniczną precyzję, która wyróżnia karabiny Schultz & Larsen spośród tłumu, gdy wspomina się o celności. Smukła kolba w stylu angielskim zachowuje klasyczną, prostą linię górną, ale nadal zawiera wygodną i elegancką część policzkową. Chwyt ma otwarty promień, który może nie odpowiadać każdemu gustowi, ale będzie od razu znany koneserom dobrych angielskich karabinów. Ze standardową lufą profilową Ambassador waży 3,6 kg. Ryflowana lufa zmniejsza wagę od 3,4 kg do 3,5 kg. Kalibry Magnum mają masę 3,7 kg.

Kliknij TUTAJ aby uzyskać pełny cennik.

Standardowo Ambassador jest wyposażony w doskonały jednostopniowy spust Schultz & Larsen z możliwością regulacji ciężaru i długości. Zaprojektowany i wykonany przez firmę Schultz & Larsen dwustopniowy spust Match jest dostępny jako opcja. W przypadku tego spustu pierwszy etap naciągu przejmuje 60% całkowitej siły naciągu, pozostawiając końcowy, lekki i wyraźny drugi etap.

schultz-larsen-ambasador-3    

Kolba Ambassador nawiązuje do tradycyjnych linii minionych czasów z chwytem o otwartym promieniu i smukłym, zwężającym się przodem zakończonym palisandrem. Dostępne w sześciu klasach drewna, wszystkie wykończone olejem lnianym, aby podkreślić figurę i piękno drewna.

Ambasador jest dostępny tylko w wersji praworęcznej.

schultz-larsen-ambasador-4

 

Kolba zakończona jest czarną stopką „Old English” firmy Pachmayr. Stopka jest utrzymywana idealnie w jednej linii dzięki czopowi wbudowanemu w kolbę. Pod stopką kolba jest wstępnie nawiercona i gotowa do montażu przeciwwagi Schultz & Larsen redukującej odrzut.

Obciążniki redukujące odrzut są dostępne w dwóch różnych opcjach. Krótka i długa opcja, w zależności od osobistych preferencji, obie są dostępne dla Ambasadora. Podkładkę zdejmuje się, następnie do kolby wkręca się obciążniki.

Krótkie: 50 g / 50 mm długości / ø 20 mm
Długie: 140 g / 100 mm długości / ø 20 mm

schultz-larsen-ambasador-6

Montaż lunety

Komora zamkowa mechanizmu Ambassador, w przeciwieństwie do modeli Classic i Victory, nie jest frezowana, aby bezpośrednio pasowała do uchwytów „Slide & Lock” firmy Schultz & Larsen.

Zamiast tego dostępne są oddzielne bazy montażowe, które mocuje się za pomocą wywierconych i gwintowanych otworów przewidzianych do tego celu. Alternatywnie dostępna jest szyna Picatinny firmy Schultz & Larsen o grubości 0 lub 20 MOA, którą mocuje się za pomocą tych samych wywierconych i gwintowanych otworów. Szyna ta pozwala na zastosowanie szerokiej gamy montaży zarówno Weaver jak i Picatinny, a także ułatwia korzystanie z lunet noktowizyjnych i termowizyjnych.

schultz-larsen-ambasador-5

System wymiany luf

Ambassador posiada system wymiany lufy, który umożliwia zmianę lufy na każdą inną z tej samej grupy kalibrowej za pomocą zwykłego klucza bez potrzeby wymiany zamka. Standardowy zamek może być używany ze wszystkimi kalibrami z grupy standardowej, ale jeśli zamierzysz zmienić na kaliber Magnum, będziesz musiał również wymienić zamek.

schultz-larsen-ambasador-1
schultz-larsen-ambasador-7

Bezpieczna konstrukcja

Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem, dlatego wszystkie elementy zabezpieczające zostały zaprojektowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na co najmniej trzykrotne obciążenie standardowe. W przypadku przeciążenia, które może spowodować wystrzał spłonki lub rozerwanie łuski, wysokociśnieniowe gazy mogą uciekać przez otwory z przodu mechanizmu i po bokach zamka. Połączono to z bardzo dokładnym dopasowaniem zamka z komorą, co powoduje, że strzelec nie odniesie obrażeń. 

Trój-pozycyjny bezpiecznik blokuje zamek oraz blokuje iglicę. Środkowe położenie umożliwia rozładowanie karabinu podczas założonego zabezpieczenia.

schultz-larsen-ambasador-2
Kalibry | Standard
.22-250 (K)6mm XC (1 Skud)
.243 Win (K).25-06 (L)
6.5×47 Lapua (K)6.5×55 SE (L)
6.5-284 (M)6.5 Creedmoor (K)
.270 Win (L)7×57 (L)
7×64 (L)7mm-08 (K)
.308 Win (K).30-06 (L)
.338-06 (L)8 x 57 JS (L)
9.3×62 (L) 

Kalibry | Magnum (Wymagany zamek Magnum)

7mm Rem Mag (M).300 Win Mag (M)
.300 WSM (KM).270 WSM (KM)
.338 Win Mag (KM).358 Norma Mag (M)

Kalibry | Safari

.375 Ruger (M).416 Taylor (M)
.458 Win Mag (M) 
(Rozmiary magazynków w nawiasach – K=standard, L=długi, M=Magnum, KM=krótki Magnum)