Ultradome

Dodatkowe informacje

Tłumik Schultz & Larsen Ultradome wykonany z aluminium o wysokiej wytrzymałości. Tłumik składa się z tylnej komory, przedniej komory i 6 modułów z wbudowanymi stożkami ze stali nierdzewnej. Cały zakres kopuł różni się od innych tłumików dostępnych na rynku, ponieważ ma znacznie większą objętość w tylnej komorze. Zmniejsza to ciśnienie, dzięki czemu gazy wylotowe wolniej wydostają się z tłumika, zapewniając znacznie lepsze tłumienie dźwięku. Tylna komora wykonana z jednego kawałka aluminium bez połączeń. Przednia komora obejmuje hamulec, co zmniejsza zużycie tłumika, a hamulec Duo zapobiega uderzeniu tłumika o kołnierz oporowy lufy.  Moduły wyposażone we wkładki ze stali nierdzewnej w celu zmniejszenia zużycia. Ultradome jest standardowo wyposażony w 6 modułów. W celu dalszego tłumienia można kupić i zainstalować dodatkowe 5 modułów.

Seria Dome ma bardzo ściśle przylegające blaszki, co oznacza, że gazy wylotowe muszą przejść przez kilka komór, a zatem zapewnia doskonałe tłumienie dźwięku. Powierzchnia tłumika jest anodowana na czarno, aby chronić powierzchnię tłumika przed korozją.

Kliknij TUTAJ aby uzyskać pełny cennik.

Instalacja i konserwacja

Tłumik Schultz & Larsen Ultradome dostępny w różnych wariantach, w zależności od kalibru i skoku gwintu. Pasuje do wszystkich luf karabinów o średnicy do 18 mm.

Tłumik można łatwo zamontować bez użycia narzędzi. Przykręca się go do lufy, dopóki nie napotka kołnierza. Dopiero wtedy tłumik zostanie wyprostowany i będzie on ustawiony prosto i wyśrodkowany. Zakłada się, że gwint końcowy lufy karabinu jest prawidłowo obrobiony przez rusznikarza.

Tłumik wymaga minimum konserwacji. Po użyciu wyjmij tłumik, aby go wysuszyć. Po ok. 300 strzałach wykorzystaj mosiężną lub miedzianą szczotkę o dużych rozmiarach, aby wyczyścic Ultradome.

Tłumik Ultradome przechodzi kontrole jakości przez wyszkolonych specjalistów.

OSTRZEŻENIE! Należy pamiętać, że tłumik może osiągać ekstremalnie wysokie temperatury, dlatego nie należy go dotykać po dłuższym strzelaniu.
  Zachodzące na lufę
Długość Całkowita 225mm
Wystaje poza lufę 120mm
Średnica 38mm
Waga 322 g
Rozmiary gwintów  
M14x1
M15x1
1/2” x 20 UNF
1/2” x 28 UNEF
 
 

Schultz & Larsen Ultradome Moderator

Konserwacja

Tłumiki wymagają minimalnego czyszczenia, aby zapobiec rdzewieniu. Zalecaną metodą czyszczenia jest okresowe przepuszczenie wycioru czyszczącego przez tłumik. Teoretycznie pozostawiony po użyciu węgiel rzeczywiście zmniejsza hałas, gdyż spowalnia przepływ gazów przez moderator.