Victory

Schultz & Larsen | Victory

Ponadczasowa elegancja jest zawarta w każdym aspekcie Schultz & Larsen Victory. Jednoczęściowy zamek sunie ze szklaną gładkością w idealnie wypolerowanej ręcznie pasowanej komorze zamka. Dbałość o szczegóły obejmują starannie wyrzeźbione krzywizny zamka, aż po odchyloną do tyłu rękojeść zamka z wydrążonym wgłębieniem w kuli dźwigni zamka, aby zmniejszyć odrobinę wagę. Średnia waga Victory ze standardową lufą wynosi 3,6 kg. Ryflowana lufa zmniejsza tę wagę od 3,4 kg do 3,5 kg. Kalibry Magnum mają masę 3,7 kg.

Kliknij TUTAJ aby uzyskać pełny cennik.

Standardowo Victory jest wyposażony w doskonały jednostopniowy spust Schultz & Larsen z możliwością regulacji ciężaru i długości. Zaprojektowany i wykonany przez firmę Schultz & Larsen dwustopniowy spust Match jest dostępny jako opcja. W przypadku tego spustu pierwszy etap naciągu przejmuje 60% całkowitej siły naciągu, pozostawiając końcowy, lekki i wyraźny drugi etap.

schultz-larsen-victory-11

 

Kolba Victory ma podwyższoną bakę i wygodną część policzkową. Eleganckie linie uzupełnia opcjonalnie przednia część z palisandru i dopasowany wygodny chwyt. Dostępne są uszlachetnienia drewna od klasy 2 do klasy 6, wszystkie wykończone olejem lnianym, aby uwydatnić kształt i piękno drewna.

Standardowy kolor stopki amortyzującej jest brązowy, ale w przypadku wyższych gatunków drewna opcjonalnie dostępna jest tradycyjna ceglasta stopka.

Victory jest dostępne w wersji prawej lub lewej.

schultz-larsen-victory-10

 

System wymiany luf

Victory posiada system wymiany lufy, który umożliwia zmianę lufy na każdą inną z tej samej grupy kalibrowej za pomocą zwykłego klucza bez potrzeby wymiany zamka. Standardowy zamek może być używany ze wszystkimi kalibrami z grupy standardowej, ale jeśli zamierzysz zmienić na kaliber Magnum, będziesz musiał również wymienić zamek.

schultz-larsen-victory
schultz-larsen-victory-7

Montaż lunety

Górna część komory zamkowej Victory jest przygotowana pod montaże Schultz & Larsen „Slide & Lock”, które obejmują pozycje letnią i zimową. Dla tych, którzy wolą inny montaż, komora przygotowana jest do zamocowania szyny picatinny lub baz montażu obrotowego. Promień mechanizmu wynosi 17 mm, a odległość między otworami wynosi 22 mm.

schultz-larsen-victory-3
schultz-larsen-victory-4
schultz-larsen-victory-5

Bezpieczna konstrukcja

Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem, dlatego wszystkie elementy zabezpieczające zostały zaprojektowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na co najmniej trzykrotne obciążenie standardowe. W przypadku przeciążenia, które może spowodować wystrzał spłonki lub rozerwanie łuski, wysokociśnieniowe gazy mogą uciekać przez otwory z przodu mechanizmu i po bokach zamka. Połączono to z bardzo dokładnym dopasowaniem zamka z komorą, co powoduje, że strzelec nie odniesie obrażeń. 

Trój-pozycyjny bezpiecznik blokuje zamek oraz blokuje iglicę. Środkowe położenie umożliwia rozładowanie karabinu podczas założonego zabezpieczenia.

schultz-larsen-victory-2

schultz-larsen-victory-9

Zamek w modelu Victory

Kąt otwarcia zamka wynosi 60°, co czyni go szybkim i skutecznym mechanizmem. Dźwignia zamka Victory jest odchylona do tyłu, aby dopasować się do ogólnego eleganckiego wyglądu sztucera. Doskonale pasowany zamek swobodnie wsuwa się do mechanizmu i rygluje się w lufie po zamknięciu. Istnieją dwie odmiany zamka, jedna jest oznaczona „S” dla kalibrów standardowych, a druga jest oznaczona jako „M” dla kalibrów Magnum.

schultz-larsen-victory-6
Montowanie bączków

W modelu Victory znajdują się dwa fabrycznie zamontowane bolce do mocowania bączków. Jeden znajduje się z tyłu, na dolnej części kolby przed stopką, a drugi na chwycie przednim. Bolce akceptują bączki o szerokości 8 mm, z średnicą kołnierza 3,5 mm.

Schultz & Larsen Victory

Kalibry| Standard

.22-250 (K)6mm XC (1 Skud)
.243 Win (K).25-06 (L)
6.5×47 Lapua (K)6.5×55 SE (L)
6.5-284 (M)6.5 Creedmoor (K)
.270 Win (L)7×57 (L)
7×64 (L)7mm-08 (K)
.308 Win (K).30-06 (L)
.338-06 (L)8 x 57 JS (L)
9.3×62 (L) 

Calibres | Magnum (Magnum Bolt Required)

7mm Rem Mag (M).300 Win Mag (M)
.300 WSM (KM).270 WSM (KM)
.338 Win Mag (KM).358 Norma Mag (M)

Calibres | Safari

.375 Ruger (M).416 Taylor (M)
.458 Win Mag (M) 
(Rozmiary magazynków w nawiasach – K=standard, L=długi, M=Magnum, KM=krótki Magnum)