Classic

Schultz & Larsen | Classic DL

W ofercie Schultz & Larsen, model Classic jest idealnym wyborem do codziennego użytku i ciężkiej pracy. Kolba modelu Classic DL została poddana obróbce powierzchniowej, która skutecznie znosi najgorsze warunki atmosferyczne. Trzy-ryglowy zamek zapewnia płynną pracę oraz pewne ryglowanie zamka w lufie. Z przeciętną wagą zaledwie 3,4 kg, model Classic DL jest idealną bronią do polowania z podchodu.

Kliknij TUTAJ aby uzyskać pełny cennik.

     

Model Classic jest dostępny w wersji dla prawo- i leworęcznych.

Kolba posiada proste grzbiety bez baki policzkowej, jest smukła oraz wygodna w składzie. Standardowa kolba wykonana jest z dobrej jakości drewna orzechowego o prostej i mocnej strukturze oraz przyjemnym kolorze i odcieniu. Wykończona olejem lnianym, podobnie jak wszystkie kolby Schultz & Larsen. Kolby dostępne są w różnych klasach drewna.

Montaż lunety

Górna część komory zamkowej Classic jest przygotowana pod montaże Schultz & Larsen „Slide & Lock”, które obejmują pozycje letnią i zimową. Dla tych, którzy wolą inny montaż, komora przygotowana jest do zamocowania szyny picatinny lub baz montażu obrotowego. Promień mechanizmu wynosi 17 mm, a odległość między otworami wynosi 22 mm.

Montowanie bączków

W modelu Classic znajdują się dwa fabrycznie zamontowane bolce do mocowania bączków. Jeden znajduje się z tyłu, na dolnej części kolby przed stopką, a drugi na chwycie przednim. Do bolce pasują bączki o szerokości 8 mm, z średnicą kołnierza 3,5 mm.

 

System wymiennych luf

Model Classic posiada system wymiany lufy, który umożliwia zmianę lufy na każdą inną z tej samej grupy kalibrowej za pomocą zwykłego klucza bez potrzeby wymiany zamka. Standardowy zamek może być używany ze wszystkimi kalibrami z grupy standardowej, ale jeśli zamierzysz zmienić na kaliber Magnum, będziesz musiał również wymienić zamek.

Bezpieczna konstrukcja

Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem, dlatego wszystkie elementy zabezpieczające zostały zaprojektowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na co najmniej trzykrotne obciążenie standardowe. W przypadku przeciążenia, które może spowodować wystrzał spłonki lub rozerwanie łuski, wysokociśnieniowe gazy mogą uciekać przez otwory z przodu mechanizmu i po bokach zamka. Połączono to z bardzo dokładnym dopasowaniem zamka z komorą, co powoduje, że strzelec nie odniesie obrażeń. Trój-pozycyjny bezpiecznik blokuje zamek oraz blokuje iglicę. Środkowe położenie umożliwia rozładowanie karabinu podczas założonego zabezpieczenia.

 

Klasyczny Zamek

Kąt otwarcia zamka wynosi 60º, co czyni go szybkim i skutecznym mechanizmem. Doskonale pasowany zamek swobodnie wsuwa się do mechanizmu i rygluje się w lufie po zamknięciu. Dźwignia zamka Classic to prosty element, wstawiany wzdłużnie do korpusu zamka. Istnieją dwie wersje zamka, jedna zwykle oznaczona jako „S” dla standardowych kalibrów, a druga jako „M” dla kalibrów Magnum.

 
 

Schultz & Larsen Classic

Kaliber | Standard

.22-250 (K)6mm XC (1 Skud)
.243 Win (K).25-06 (L)
6.5×47 Lapua (K)6.5×55 SE (L)
6.5-284 (M)6.5 Creedmoor (K)
.270 Win (L)7×57 (L)
7×64 (L)7mm-08 (K)
.308 Win (K).30-06 (L)
.338-06 (L)8 x 57 JS (L)
9.3×62 (L) 


Kaliber | Magnum
 (wymagany zamek do kalibrów Magnum)

7mm Rem Mag (M).300 Win Mag (M)
.300 WSM (KM).270 WSM (KM)
.338 Win Mag (KM).358 Norma Mag (M)

(Rozmiary magazynków w nawiasach – K=standard, L=długi, M=Magnum, KM=krótki Magnum)