Classic Thumbhole

Schultz & Larsen | Classic Thumbhole

Model Classic Thumbhole, oferuje bardzo podobne cechy do modelu Victory Thumbhole, łącznie z syntetyczną kolbą typu thumbhole w kolorze czarnym, która sprawia imponujące pierwsze wrażenie, a także elementami takimi jak gumowe wstawki na chwytcie pistoletowym i chwycie przednim oraz regulowaną bakę, co sprawia, że broń doskonale leży w dłoni. Nowy design kolby typu thumbhole pozwala na mocne i składne chwycenie broni, a gumowe wstawki zapewniają komfort i pewność chwytu.

Kliknij TUTAJ aby uzyskać pełny cennik. 

Model Classic Thumbhole jest obecnie dostępny wyłącznie w wersji dla strzelców praworęcznych.
Całkowita waga pełnego modelu Classic Thumbhole z 56-centymetrową standardową lufą wynosi 3,700g (waga samej kolby: 1,345g)

 
 

Stopka

Wszystkie karabiny Schultz & Larsen Classic Thumbhole są wyposażone w czarną gumową stopkę. Logo „Schultz & Larsen” jest w niej wytłoczone.

Kapsel broni

Model Classic Thumbhole posiada czarny syntetyczny kapsel z wytłoczonym na niej logo „S&L

Montaż lunety

Górna część komory zamkowej Classic Thumbhole jest przygotowana pod montaże Schultz & Larsen „Slide & Lock”, które obejmują pozycje letnią i zimową. Dla tych, którzy wolą inny montaż, komora przygotowana jest do zamocowania szyny picatinny lub baz montażu obrotowego. Promień mechanizmu wynosi 17 mm, a odległość między otworami wynosi 22 mm.

Montowanie bączków

W modelu Classic Thumbhole znajdują się dwa fabrycznie zamontowane bolce do mocowania bączków. Jeden znajduje się z tyłu, na dolnej części kolby przed stopką, a drugi na chwycie przednim. Bolce akceptują bączki o szerokości 8 mm, z średnicą kołnierza 3,5 mm.

System wymiennych luf

Model Classic Thumbhole posiada system wymiany lufy, który umożliwia zmianę lufy na każdą inną z tej samej grupy kalibrowej za pomocą zwykłego klucza bez potrzeby wymiany zamka. Standardowy zamek może być używany ze wszystkimi kalibrami z grupy standardowej, ale jeśli zamierzysz zmienić na kaliber Magnum, będziesz musiał również wymienić zamek.

schultz-larsen-victory

Bezpieczna konstrukcja

Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem, dlatego wszystkie elementy zabezpieczające zostały zaprojektowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na co najmniej trzykrotne obciążenie standardowe. W przypadku przeciążenia, które może spowodować wystrzał spłonki lub rozerwanie łuski, wysokociśnieniowe gazy mogą uciekać przez otwory z przodu mechanizmu i po bokach zamka. Połączono to z bardzo dokładnym dopasowaniem zamka z komorą, co powoduje, że strzelec nie odniesie obrażeń. Trój-pozycyjny bezpiecznik blokuje zamek oraz blokuje iglicę. Środkowe położenie umożliwia rozładowanie karabinu podczas założonego zabezpieczenia.

schultz-larsen-victory-2

Klasyczny Zamek

Kąt otwarcia zamka wynosi 60º, co czyni go szybkim i skutecznym mechanizmem. Doskonale pasowany zamek swobodnie wsuwa się do mechanizmu i rygluje się w lufie po zamknięciu. Dźwignia zamka Classic to prosty element, wstawiany wzdłużnie do korpusu zamka. Istnieją dwie wersje zamka, jedna zwykle oznaczona jako „S” dla standardowych kalibrów, a druga jako „M” dla kalibrów Magnum.

 

Schultz & Larsen Hunter Synthetic

Calibres | Standard

.22-250 (K)6mm XC (1 Skud)
.243 Win (K).25-06 (L)
6.5×47 Lapua (K)6.5×55 SE (L)
6.5-284 (M)6.5 Creedmoor (K)
.270 Win (L)7×57 (L)
7×64 (L)7mm-08 (K)
.308 Win (K).30-06 (L)
.338-06 (L)8 x 57 JS (L)
9.3×62 (L) 

Calibres | Magnum (Magnum Bolt Required)

7mm Rem Mag (M).300 Win Mag (M)
.300 WSM (KM).270 WSM (KM)
.338 Win Mag (KM).358 Norma Mag (M)
(Magazine Sizes in brackets – K=Standard, L=Long, M=Magnum, KM=Short Magnum)