Venom

Tłumik Schultz & Larsen Venom jest zbudowany z wykorzystaniem najnowszych technologii produkcji tłumików. Tłumik wykonany z aluminium o wysokiej wytrzymałości, z rdzeniem w jednym kawałku. Ta szczególna konstrukcja pozwala gazom wylotowym działać symetrycznie i znacznie wydajniej niż w innych tłumikach. Venom jest dostępny zarówno w wersji teleskopowej, jak i montowanej z przodu oraz w obu wersjach z Duo-Brake, który naprawdę działa.

Tłumik Schultz & Larsen Venom zapewnia maksymalną redukcję dźwięku, minimalny odrzut i super precyzję.

Kliknij TUTAJ aby uzyskać pełny cennik.

Dodatkowe informacje

Jak można zauważyć tłumik Venom, jest gładki i zaokrąglony, ale nie można pomylić go z delikatnym wyglądem zewnętrznym. Powierzchnia ma wyjątkowo mocną i odporną na zarysowania powłokę. Tłumik Schultz & Larsen Venom produkowany z czystego aluminium o wysokiej wytrzymałości. Dokonano tego, biorąc pod uwagę wagę, ale jednocześnie zastosowano tak mocny materiał aluminiowy, iż nie ma kompromisów w zakresie funkcjonalności i trwałości. Dzięki 485 g Venom jest jednym z najlżejszych tłumików na rynku. Niska waga tłumika oraz minimalistyczny i stylowy wygląd zewnętrzny sprawiają, że karabin zachowuje swój estetyczny wygląd. Venom to najnowszy tłumik marki Schultz & Larsen.

Konstrukcja jest wyjątkowa w swoim wnętrzu i została zaprojektowana w celu jak najszybszego przepływu gazu i ciepła, bez uszczerbku dla masy i funkcjonalności. Przednia część składa się z mono-rdzenia, zewnętrznej rurki i pokrywy. Część jednordzeniowa składa się ze stożkowego rdzenia wewnętrznego z prostokątnymi kanałami odprowadzającymi gaz i 5 dyskami, które otaczają gaz. Jest to starannie zaprojektowane, aby wymusić wolniejsze uwalnianie gazów wylotowych. Zewnętrzna rura otacza część jednordzeniową. Na obu końcach zaopatrzony w gwinty i ma z przodu stożkową powierzchnię, która przylega do wieczka poprzez zaciśnięcie.

 Tłumik Schultz & Larsen Venom wyróżnia się, dużą komorą wstępnego rozprężania. Zmniejsza to ciśnienie, dzięki czemu gaz może wydostawać się wolniej z tłumika, a tym samym zapewnia znacznie lepsze tłumienie dźwięku. Venom ma hamulec Duo, który zmniejsza zużycie tłumika i zapewnia podwójne podparcie gwintu, aby zapobiec przekrzywieniu się przepustnicy między kołnierzem gwintowanym a kołnierzem lufy. Ponadto Duo-Brake powoduje dociśnięcie tłumika gazem podczas oddawania strzału. Powierzchnia tłumika jest anodowana na czarno, aby chronić powierzchnię tłumika przed korozją.

Montaż i konserwacja

Tłumik Schultz & Larsen Venom jest dostępny w różnych wariantach, w zależności od kalibru i skoku gwintu. Pasuje do wszystkich karabinów o średnicy do Ø22,5 mm.

Tłumik można łatwo zamontować bez użycia narzędzi. Przykręca się go do lufy, dopóki nie napotka kołnierza oporowego lufy. Dopiero wtedy tłumik będzie wycentrowany i ustawiony prosto. Zakłada się, że gwint końcowy lufy karabinu jest prawidłowo obrobiony przez rusznikarza.

Tłumik wymaga minimum konserwacji. Po użyciu wyjmij tłumik, aby go wysuszyć. Po ok. 300 strzałach wykorzystaj mosiężną lub miedzianą szczotkę o dużych rozmiarach, aby wyczyścic Venoma to w zupełności wystarczy.

Tłumik Venom przechodzi kontrole jakości przez wyszkolonych specjalistów.

OSTRZEŻENIE! Należy pamiętać, że tłumik może osiągać ekstremalnie wysokie temperatury, dlatego nie należy go dotykać po dłuższym strzelaniu.
 Przedni montażZachodzące na lufę
Długość całkowita165mm255mm
Wystaje poza lufę150mm150mm
Średnica50mm50mm
Waga365 g470 g
Rozmiar gwintu 
M14x1
M15x1
M17x1
M18x1
1/2” x 20 UNF
1/2” x 28 UNEF
5/8” x 24

Konserwacja

Tłumiki wymagają minimalnego czyszczenia, aby zapobiec rdzewieniu. Zalecaną metodą czyszczenia jest okresowe przepuszczenie wycioru czyszczącego przez tłumik. Teoretycznie pozostawiony po użyciu węgiel rzeczywiście zmniejsza hałas, gdyż spowalnia przepływ gazów przez moderator.