Legacy

Schultz & Larsen | Legacy

Schultz & Larsen Legacy to piękny, smukły, lekki i zabójczo celny sztucer. To idealna podstawa do popularnych kalibrów .222 Rem i .223 Rem, a także bardzo ciekawego .300 Blackout*.

shultz-larsen-legacy-7

shultz-larsen-legacy-6
 

Ważący zaledwie 2,8 kg, o długości lufy 53,5 cm i pojemności magazynka 3 + 1, Legacy będzie ulubionym wyborem na polowanie z podchodu.

Kliknij TUTAJ aby uzyskać pełny cennik.

Lufa posiada gwint pod tłumik dźwięku w rozmiarze 1/2×20 UNF lub M14x1. W górnej części komory zamkowej zastosowano mocne i lekkie, stalowe montaże lunety Schultz & Larsen, dostępne w różnych średnicach i wysokościach. Mechanizm jest wiercony i gwintowany dla tych, którzy chcą zastosować alternatywne mocowanie np. szynę picatinny (rozstaw otworów wynosi 22 mm, a promień 15 mm).

Podobnie jak inne sztucery z rodziny Schultz & Larsen, Legacy posiada system wymiennej lufy, pozwalający na wymianę lufy na dowolną inną w tej grupie kalibrowej za pomocą prostego klucza. Ten sam zamek jest używany we wszystkich kalibrach Legacy. Zaskakująco niski koszt lufy sprawia, że opłacalne jest posiadanie Legacy we wszystkich trzech kalibrach.

Ze względu na mniejszą średnicę zamka, lufy Classic i Victory nie są zamienne i można używać wyłącznie luf zaprojektowanych specjalnie dla Legacy.

Legacy jest dostępny tylko w wersji praworęcznej.

 
 
shultz-larsen-legacy-2

Konfiguracja .300 Blackout

Bardzo imponująca konfiguracja Legacy w .300 Blackout. Zamontowany Zeiss Diavari 2.5-10×42 przy użyciu montaży Schultz & Larsen Slide & Lock do lunety w odległości mniejszej niż 2 mm od lufy. Tłumik montowany na lufie firmy Schultz & Larsen Superdome. Całkowita waga wynosi 3,6 kg, a długość 104 cm.

 

Pierwotnie opracowany do użytku w karabinku M4 i zatwierdzony przez SAAMI w styczniu 2011 r., .300 AAC* Blackout opiera się na łusce .223 i jest w stanie wyrzucić pocisk o masie 110gr z prędkością 732m/s lub pocisk o masie 245gr z prędkością 290 m/s. To ostatnie to ładunek poddźwiękowy i przypomina trochę rzucanie cegłą o podobnej trajektorii. Ładunki poddźwiękowe dla .300 AAC Blackout zwykle wykorzystują pocisk o masie od 180 do 220 grain.

 

* Advanced Armament Corporation

shultz-larsen-legacy-8

Montaż lunety

Komora zamkowa Legacy jest frezowana, aby umożliwić mocowania lunety Schultz & Larsen „Slide & Lock”, zawierające tylko jedną pozycję lunety w przeciwieństwie do dwóch pozycji w modelach Victory i Classic. Dla tych, którzy wolą inny montaż, komora zamkowa jest wiercona i gwintowana, aby umożliwić mocowanie szyny Picatinny. Promień wynosi 15 mm, a rozstaw otworów 22 mm

shultz-larsen-legacy-1
shultz-larsen-legacy-3

Montowanie bączków

W Legacy zamontowane są dwa obrotowe kołki do zawieszenia. Jeden znajduje się z tyłu, na spodzie kolby przed stopką, a drugi w przedniej części chwytu. Kołki obrotowe pasują do bączków krętych o szerokości 8 mm i średnicy sworznia 3,5 mm.

schultz-larsen-legacy-9

Bezpieczna konstrukcja

Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem, dlatego wszystkie elementy zabezpieczające zostały zaprojektowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na co najmniej trzykrotne obciążenie standardowe. W przypadku przeciążenia, które może spowodować wystrzał spłonki lub rozerwanie łuski, wysokociśnieniowe gazy mogą uciekać przez otwory z przodu mechanizmu i po bokach zamka. Połączono to z bardzo dokładnym dopasowaniem zamka z komorą, co powoduje, że strzelec nie odniesie obrażeń. 

Trój-pozycyjny bezpiecznik blokuje zamek oraz blokuje iglicę. Środkowe położenie umożliwia rozładowanie karabinu podczas założonego zabezpieczenia.

schultz-larsen-legacy-10
shultz-larsen-legacy-4

Kalibry | Standard

.222 
.223 (1:8 skok gwintu) 
.223 (1:10 skok gwintu) 
6×45 
.300 BLK
schultz-larsen-victory-8