Mini 22 LR XL

Tłumik Schultz & Larsen Mini .22 LR jest produkowany dla najmniejszego kalibru. 22 LR to klasyczny tłumik stworzony do karabinków, jest bardzo lekki i super funkcjonalny. Tłumik został opracowany po trudnych polowaniach w lasach wokół Skanderborga, gdzie pojawiła się potrzeba lżejszego i krótszego tłumika. Jednocześnie działa zarówno na powtarzalnych, jak i półautomatycznych karabinkach sportowych. Krótka struktura tłumika świetnie nadaje się do strzelania, ponieważ zachowuje równowagę w karabinie. Tłumik ma małe wymiary, zapewniając jednocześnie dobre tłumienie.

Tłumik jest dostępny z gwintem ½ UNF-20, który jest standardowym gwintem dla małych karabinków sportowych.

Kliknij TUTAJ aby uzyskać pełny cennik.

Dodatkowe informacje

Podobnie jak inne tłumiki firmy Schultz & Larsen Mini .22 LR wykonany z aluminium o wysokiej wytrzymałości. Ponieważ w tym kalibrze ilość gazów wylotowych jest niewielka, tłumik opracowano bez komory wstępnego rozprężania. Dzięki temu tłumik może być krótszy i lżejszy. Moduły w tłumiku szybko i skutecznie wychwytują gazy. Mini standardowo wyposażony jest w 8 modułów, ale można go rozszerzyć o maksymalnie 5 dodatkowych. Jest to zalecane, jeśli używasz amunicji szybkiej. Tłumik dostępny tylko jako przednie mocowanie, ponieważ małe kalibry nie muszą zmniejszać ciśnienia, ponieważ ilość gazów wylotowych jest ograniczona. Powierzchnia tłumika jest anodowana na czarno, aby chronić go przed korozją.

Montaż i konserwacja

Tłumik Schultz & Larsen Mini .22 LR można łatwo zamontować bez użycia narzędzi. Przykręca się go do lufy, dopóki nie napotka kołnierza oporowego lufy. Dopiero wtedy tłumik będzie wycentrowany i ustawiony prosto. Zakłada się, że gwint końcowy lufy karabinu jest prawidłowo obrobiony przez rusznikarza.

Długość całkowita 131mm (10 Baffles)
Średnica 30mm
Waga 95 g
Wygłuszenie w decybelach 27 db
Gwint 1/2″ x 20 UNF

Oba modele Mini i Mini XL to tłumiki dźwięku montowane na wylot lufy, przeznaczone do karabinów kalibru rimfire. Model Mini jest przeznaczony do amunicji poddźwiękowej, a model Mini XL jest przeznaczony do amunicji naddźwiękowej. Dodatkowa długość dodawana przez moduł rozszerzenia wynosi 20 mm.

Konserwacja

Tłumiki wymagają minimalnego czyszczenia, aby zapobiec rdzewieniu. Zalecaną metodą czyszczenia jest okresowe przepuszczenie wycioru czyszczącego przez tłumik. Teoretycznie pozostawiony po użyciu węgiel rzeczywiście zmniejsza hałas, gdyż spowalnia przepływ gazów przez moderator.