Classic Synthetic

Schultz & Larsen | Classic Synthetic

Klasyczna wersja Classic DL jest dostępna z syntetyczną kolbą. Działanie i specyfikacje ma identyczne jak standardowa wersja Classic DL. Kolba modelu Classic Synthetic posiada podwyższoną bakę z podniesioną podpórką pod policzek i jest dostępna w kolorze czarnym, brązowym oraz ciemnej zieleni. Jest to wzmocniona kolba o dużej zawartości włókna szklanego, zapewniająca sztywność, odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Kolba posiada wysokiej jakości ryflowanie na rękojeści i chwycie przednim, co zapewnia dodatkową przyczepność w warunkach wilgotnych. Szczegóły takie jak logo „S&L” na kapslu oraz „Schultz & Larsen” na stopce dodają elegancji.

Model Classic w syntetycznej osadzie jest obecnie dostępna tylko w wersji na prawą rękę.

Kliknij TUTAJ aby uzyskać pełny cennik.

Całkowita waga modelu Classic Synthetic, z 56-centymetrową standardową lufą, wynosi 3,500g (1,155g waga kolby).

 

The Classic Synthetic wyposażony w moderator dźwięku Superdome Schultz & Larsen i ryflowaną lufę długości 50 cm.

Stopka

Wszystkie karabiny Schultz & Larsen Classic Synthetic są wyposażone w czarną gumową stopkę. Logo „Schultz & Larsen” jest w niej wytłoczone.

Kapsel broni

Model Classic Synthetic posiada czarny syntetyczny kapsel z wytłoczonym na niej logo „S&L

Montaż lunety

Górna część komory zamkowej Classic jest przygotowana pod montaże Schultz & Larsen „Slide & Lock”, które obejmują pozycje letnią i zimową. Dla tych, którzy preferują inny montaż, komora przygotowana jest do zamocowania szyny picatinny lub baz montażu obrotowego. Promień mechanizmu wynosi 17 mm, a odległość między otworami wynosi 22 mm.

Szybka i łatwa wymiana lufy

Lufa może być odkręcona przez otwory znajdujące się po prawej stronie kolby. Model Classic został zaprojektowany z myślą o szybkim dostępie do wymiany lufy. Wystarczy poluzować dwie śruby i delikatnie przesunąć lufę do przodu.

Uważaj! Jeśli pociągniesz zbyt mocno, lufa skoczy do przodu i może zaciąć się w kanale, uszkadzając kolbę.

Montowanie bączków

W modelu Classic znajdują się dwa fabrycznie zamontowane bolce do mocowania bączków. Jeden znajduje się z tyłu, na dolnej części kolby przed stopką, a drugi na chwycie przednim. Bolce pozwalają na zamontowanie bączków o szerokości 8 mm, z średnicą kołnierza 3,5 mm.

System wymiennych luf

Model Classic posiada system wymiany lufy, który umożliwia zmianę lufy na każdą inną z tej samej grupy kalibrowej za pomocą zwykłego klucza bez potrzeby wymiany zamka. Standardowy zamek może być używany ze wszystkimi kalibrami z grupy standardowej, ale jeśli zamierzasz zmienić na kaliber Magnum, będziesz musiał również wymienić zamek.

Bezpieczna konstrukcja

Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem, dlatego wszystkie elementy zabezpieczające zostały zaprojektowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na co najmniej trzykrotne obciążenie standardowe. W przypadku przeciążenia, które może spowodować wystrzał spłonki lub rozerwanie łuski, wysokociśnieniowe gazy mogą uciekać przez otwory z przodu mechanizmu i po bokach zamka. Połączono to z bardzo dokładnym dopasowaniem zamka z komorą, co powoduje, że strzelec nie odniesie obrażeń. Trój-pozycyjny bezpiecznik blokuje zamek oraz blokuje iglicę. Środkowe położenie umożliwia rozładowanie karabinu podczas założonego zabezpieczenia.

Klasyczny Zamek

Kąt otwarcia zamka wynosi 60º, co czyni go szybkim i skutecznym mechanizmem. Doskonale pasowany zamek swobodnie wsuwa się do mechanizmu i rygluje się w lufie po zamknięciu. Dźwignia zamka Classic to prosty element, wstawiany wzdłużnie do korpusu zamka. Istnieją dwie wersje zamka, jedna zwykle oznaczona jako „S” dla standardowych kalibrów, a druga jako „M” dla kalibrów Magnum.

 

Schultz & Larsen Classic Synthetic

Kalibry | Standard

.22-250 (K)6mm XC (1 Skud)
.243 Win (K).25-06 (L)
6.5×47 Lapua (K)6.5×55 SE (L)
6.5-284 (M)6.5 Creedmoor (K)
.270 Win (L)7×57 (L)
7×64 (L)7mm-08 (K)
.308 Win (K).30-06 (L)
.338-06 (L)8 x 57 JS (L)
9.3×62 (L) 


Kaliber | Magnum
(wymagany zamek do kalibrów Magnum)

7mm Rem Mag (M).300 Win Mag (M)
.300 WSM (KM).270 WSM (KM)
.338 Win Mag (KM).358 Norma Mag (M)
 
(Rozmiary magazynków w nawiasach – K=standard, L=długi, M=Magnum, KM=krótki Magnum)