Thunderdome

Tłumik Schultz & Larsen Thunderdome zapewnia optymalne rozprowadzanie ciepła i tłumienie odrzutu. Jest zalecany zarówno dla standardowych kalibrów, jak i kalibrów magnum. Thunderdome to bezkompromisowy wybór w porównaniu do wszystkich parametrów, z wyjątkiem wagi. Całkowicie symetryczna struktura tłumika zapewnia optymalną szansę na zwiększenie precyzji. Ponadto wszystkie nasze tłumiki mają tak duże tłumienie odrzutu, że korzystanie z nich jest przyjemnością. Podczas korzystania z Schultz & Larsen Thunderdome poprawisz swoją celność.

Kliknij TUTAJ aby uzyskać pełny cennik.

Dodatkowe informacje

Tłumik Schultz & Larsen Thunderdome wykonany z aluminium o wysokiej wytrzymałości. Thunderdome ma wbudowany hamulec Duo i jest dostępny zarówno w wersji teleskopowej, jak i montowanej z przodu.

Tłumik składa się z komory wstępnego rozprężania, przedniej komory i 6 modułów z wbudowanymi stożkami ze stali nierdzewnej. Cały zakres kopuł różni się od innych tłumików dostępnych na rynku, ponieważ ma znacznie większą objętość w tylnej komorze. Zmniejsza to ciśnienie, dzięki czemu gazy wylotowe wolniej wydostają się z tłumika, zapewniając znacznie lepsze tłumienie dźwięku. Tylna komora wykonana z jednego kawałka aluminium bez połączeń. W komorze przedniej znajduje się hamulec Duo, który zmniejsza zużycie tłumika, oraz zapobiega odkształceniu się przepustnicy.  Moduły wyposażone we wkładki ze stali nierdzewnej w celu zmniejszenia zużycia. Thunderdome standardowo jest wyposażony w 6 modułów. W celu dalszego tłumienia można kupić i zainstalować dodatkowe 5 modułów. Seria Dome ma bardzo ściśle przylegające blaszki, co oznacza, że gazy wylotowe muszą przejść przez kilka komór, a zatem zapewnia doskonałe tłumienie dźwięku. Powierzchnia tłumika jest anodowana na czarno, aby chronić powierzchnię tłumika przed korozją.

Instalacja i konserwacja

Thunderdome jest dostępny w różnych wariantach, w zależności od kalibru i skoku gwintu. Pasuje do wszystkich karabinów o średnicy do Ø22 mm.

Tłumik można łatwo zamontować bez użycia narzędzi. Przykręca się go do lufy, dopóki nie napotka kołnierza oporowego lufy. Dopiero wtedy tłumik będzie wycentrowany i ustawiony prosto. Zakłada się, że gwint końcowy lufy karabinu jest prawidłowo obrobiony przez rusznikarza.

Tłumik wymaga minimum konserwacji. Po użyciu wyjmij tłumik, aby go wysuszyć. Po ok. 300 strzałach wykorzystaj mosiężną lub miedzianą szczotkę o dużych rozmiarach, aby wyczyścic Thunderdome.


Tłumik Thunderdome przechodzi kontrole jakości przez wyszkolonych specjalistów.

OSTRZEŻENIE! Należy pamiętać, że tłumik może osiągać ekstremalnie wysokie temperatury, dlatego nie należy go dotykać po dłuższym strzelaniu.
  Zachodzące na lufę Przedni montaż
Długość całkowita 225mm 135mm
Wystaje poza lufę 120mm 120mm
Średnica 54mm 54mm
Waga 523 g 387 g
Rozmiar gwintu  
M14x1
M15x1
M17x1
M18x1
1/2” x 20 UNF
1/2” x 28 UNEF
5/8” x 24
 
 

Konserwacja

Tłumiki wymagają minimalnego czyszczenia, aby zapobiec rdzewieniu. Zalecaną metodą czyszczenia jest okresowe przepuszczenie wycioru czyszczącego przez tłumik. Teoretycznie pozostawiony po użyciu węgiel rzeczywiście zmniejsza hałas, gdyż spowalnia przepływ gazów przez moderator.